essay writing service

Podróże – Toscana

TOSCANA

Toscana to jeden z najpiękniejszych regionów we Włoszech, leżący na zboczach Apenin, magiczny dla turystów z całego świata dzięki jego skarbom sztuki, miastom, zapierającym dech w piersiach widokom, znakomitemu jedzeniu i oczywiście wspaniałym winom oraz klimatowi.

Łagodne krajobrazy, dzikie lasy i typowe toskańskie gospodarstwa rolne, otoczone przez drzewa oliwne, winnice i cyprysy, które okalają budowle zwane tu borgo, pozwalają zatracić się w harmonii z naturą.
Wszyscy, nie tylko turyści znają miasta, które nie wymagają żadnego komentarza jak: Florencja z cudowną Galleria Uffizi, odbijającą się w wodach Arno, Siena gdzie 2 razy do roku odbywa się słynna miejska gonitwa koni – Palio, San Gimignano i jego wyjątkowe wieże, Volterra ze swoimi skarbami z alabastru, czy okalane warownymi murami Monteriggioni i Lucca , a także kultowe miasto riwiery toskańskiej Viareggio, gdzie od 1873 r. odbywa się słynny Karnawał Viareggio. Ten niekończący się pochód uroków Toskanii zakończmy, wspominając tylko o przepięknych wyspach i wysepkach leżących wzdłuż toskańskiego wybrzeża oraz szczególnym klimacie maremmy toskańskiej, który sprzyja uprawie najszlachetniejszych gatunków win.

Masz pytania ?

Hotele

Borgo San Luigi

Relais Borgo San Luigi posiada 73 pokoje, w większości z prywatnym tarasem lub prywatnym ogrodem, gdzie możecie spędzić wspaniały pobyt, będąc w samym sercu Toskańskiej wsi, w okolicach Sieny. Kompleks jest zanurzony w parku o powierzchni 60.000 metrów kwadratowych, otaczającym pięć budynków, które wchodzą w skład całej XVI wiecznej struktury, odnowionej wg. pierwotnej architektury. Uprzywilejowane położenie między Sieną i Florencją , jakim cieszy się hotel sprawia, że jest to doskonała baza wypadowa do zwiedzania regionu, który jest uznany na całym świecie za jego niezrównane bogactwa naturalne, artystyczne i enogastronomiczne.

Kraft Hotel

Nasza rodzina od pokoleń pracuje w branży hotelarskiej z wielką pasją i duchem innowacyjności. Hotel Kraft będzie dla Was drugim domem, w którym zostaniecie ugoszczeni z uprzejmością i profesjonalizmem przez naszą wspaniałą załogę,
i spędzicie niezapomniany pobyt we Florencji. Hotel położony jest w centrum miasta, w spokojnej okolicy, zaledwie kilka kroków od najbardziej znanych miejsc. Chcecie dowiedzieć się czegoś naprawdę wyjątkowego? Na najwyższym piętrze znajduje się wspaniały taras z basenem (zamknięte w zimie) z którego rozciąga się niesamowity widok na Kopułę Brunelleschiego, Dzwonnicę Giotto, zielone wzgórza Florencji i rzekę Arno: tylko jedno spojrzenie wystarczy, aby wywołać w Was emocje, których nigdy nie zapomnicie!

Villa Sabolini

Magia Chianti od zawsze była nieodpartą przynętą dla wielu turystów włoskich i zagranicznych, i to właśnie tu znajduje się zabytkowa toskańska Villa Hotel Sabolini. Pobyt w hotelu Villa Sabolini, pozwala na przebywanie w zabytkowym toskańskim domu o wielkiej wartości, położonym niedaleko od centrum Monteriggioni, gdzie można załapać się na wiele tras turystycznych i enogastronomicznych, włącznie ze wzruszającą Sieną i jej Piazza del Campo, a także San Gimignano, czy Volterra, odkrywając niewielki, ale znaczący obszar Toskanii.

Podere La Ciabatta

Położona w przepięknej dolinie w pobliżu Sieny, niedaleko Florencji, Podere La Ciabatta jest wspaniałym i kameralnym B & B.
Zaledwie 2 km od centrum Casole d’Elsa, 15-20 minut od uroczych średniowiecznych wiosek San Gimignano, Volterra i Monteriggioni i 30 minut od wspaniałego miasta Siena, jest położona ta wiejska posiadłość, do której można dojechać pokonując kilometr nieutwardzonej drogi.

best crypto currency to minedissertation writing help